V Mostě padl traťový i divácký rekord během žhavého víkendu mistrovství světa superbiků

O víkendu se na mosteckém okruhu odehrálo šesté kolo MOTUL FIM Superbike World Championship, které přilákalo rekordní počet návštěvníků a přineslo nové traťové rekordy. Celkem 58 474 fanoušků si nenechalo ujít tuto prestižní událost, což znamená nárůst návštěvnosti o téměř 10 % oproti loňskému roku.

Diváci byli svědky vynikajících výkonů a jedním z vrcholů víkendu se stal i nový traťový rekord, který stanovil současný lídr šampionátu, turecký jezdec Toprak Razgatlioglu. Během víkendu dominoval v obou hlavních závodech i v nedělním sprintovém superpole race, kde zajel nový oficiální traťový rekord s časem 1'31.180 min. Razgatlioglu dosáhl 10 vítězství v řadě a připsal si své 50. vítězství v šampionátu WorldSBK.

Nejen zahraniční jezdci, ale i čeští závodníci si vedli dobře. Ondřej Vostatek v kategorii šestistovek skončil v nedělním závodě na dvanáctém místě a připsal si body do celkového hodnocení. Dalším českým jezdcem, který si oproti sobotnímu závodu polepšil o jednu příčku, byl Filip Feigl, který skončil na 20. místě. V kategorii třístovek se Danielu Turečkovi kvůli technickým problémům nepodařilo závod dokončit, zatímco nejmladší jezdec šampionátu Filip Novotný dojel sedmnáctý a vyrovnal tak svůj dosavadní nejlepší výsledek v první sezóně.

Nedělní závody přilákaly i prezidenta České republiky Petra Pavla, který dorazil mezi fanoušky na vlastním motocyklu, odstartoval jeden ze závodů a předal trofej vítězi hlavního závodu.

Horká sobota v Mostě: Toprak dominoval na autodromu, fanoušci si užívali skvělou atmosféru

Razgatlioglu předváděl svou nadvládu i na českém okruhu, když skončil první ve všech trénincích a vyhrál první závod s neuvěřitelným náskokem 5,740 s před Danilo Petruccim (Barni Spark Racing Team). Andrea Iannone (Team GoEleven) dokončil závod na třetím místě.

Toprak Razgatlioglu nejenže vyhrál závod, ale také posunul vlastní traťový rekord, když zajel nejrychlejší kolo v čase 1:31,540 min. V superpole se přiblížil hranici 1:30 min, když zajel kolo za 1:30,064 min.

Českým jezdcům se také dařilo. V supersportech byl nejlepší Ondra Vostatek, který v páteční kvalifikaci byl v jeden okamžik i na osmém místě. Do sobotního závodu startoval z jedenácté pozice. Nakonec dojel na 13. místě, což mu zajistilo body podruhé v této sezóně. Filip Feigl se po zkaženém startu probojoval až na 20. pozici. V třístovkách dojel Filip Novotný dvacátý a Daniel Tureček skončil šest míst za ním.

Text a foto: Autodrom Most