Kvalifikace na UEFA Champions League: Slávia Praha - R.Union Saint-Gilloise

Text a foto: Aleš Häusler

Ve středu 7,srpna 2024 se konalo kvalifikační fotbalové utkání o postup do Champions League 2024-2025  Slávia Praha - R.Union Saint-Gilloise.

Úvodu vyšel lépe belgickému Union. Ve třetí minutě měla Slavia štěstí. Po mírném závaru se totiž míč letěl jen kousek od brány Antonína Kinského.  Nic nehrozilo ani po následném rohu hostů.

Velká galerie A. Häuslera

Zároveň ovšem hrál Union hodně tvrdě a díky tomu byla hra rozkouskována několika fauly.
V 19 minutě centroval Provod do pokutového území a Tomáš Chorý otevřel skóre.
Těsně před poločasem si skvěle Chorý naběhl na centr Christose Zafeirise a opět hlavou zakončil do sítě Morise.

A v 57. minutě byla převaha slávistického týmu odměněna další brankou. A velkou chybou za to mohl brankář hostí Moris. Oscar vystihl jeho přihrávku a vstřelil 3 gól.
V 72. minutě si  smolně srazil Bužek do vlastní sítě centr Vanhoutteho.

Stav 3:1 pro Slávii už zůstal do konce utkání i když za zbytečný faul po odpískání dohrávali hosté o deseti.