Racing Journal Speed Fest 2024 v Mostě ukázal prototyp LMP3

Text: V. Rožánek | Foto: V. Sýkora (2. část)

Víkendový program závodů ESET Cup Series na autodromu v Mostě představil vedle cestovních vozů a formulí i vozy specifikace GT a to ve sprintovém i enduro závodě.

TCR Easten Europe nabídl na startovním roštu 12 vozů specifikace TCR, jinak v Evropě osvědčeného náčiní. Domácí jezdce zastupovala dvojice jezdců Auto Expres Vít Smejkal a Petr Čížek, Adam Kout a Jiří Zbožínek a Sováci měli velkého favorita v Maťo Homolovi. První závodní jízdu vyhrál Maťo Homola před Adamem Koutem z Janík Motorsportu s vozy Hyundai Elantra N TCR a třetí místo si vyjel Němec René Kircher na Hondě Civic TCR. Velmi dobře rozjetý závod pro Víta Smejkala skončil v druhém kole ránou od Ghermandiho, který pak následně vůz odstavil a závod zastavila červená vlajka. Po již druhé safetycar fázi se nakonec z vítězství radoval Adam Kout, před domácím Petrem Čížkem a bronz si odvezl Žarko Knego s dalším Hyundaiem Elantra N TCR.

<< 1. část článku

Zdroj dynamické sekce: » VS_TCE_Most (Fotogalerie)

Eset Cup sprint a endurance nabídla v sobotu i neděli zajímavé závody, jen v neděli už po výletech mimo trať bylo pole závodních vozů trochu prořídlé. Ovšem P9 Challenge přivezla do Mostu zajímavé GT vozy specifikací GT3 i GT4 a ve spojení s Eset Cupem se bylo rozhodně na co koukat. První sprint v sobotu vyhrál Miro Konopka s prototypem LMP3 a zároveň zvítězil před Alexem Tlustým v klasifikaci D5. Reihard Kofler s rychlým KTM GT2 dojel druhý a vyhrál klasifikaci GTX, před Adamem Konopkou s Lamborghini Huracane GT3. Čtvrtý dojel vítěz klasifikace GT3 Petr Fulín a novým Audi LMS GT3. Závod Endurance přinesl hned po letmém startu velmi vzrušující podívanou, když někteří přepálili svůj nájezd do retardéru a závod nejen pro ně tím skončil. Na konci závodu po safetycar fázi došlo ještě ke kontaktu Konopky s Huracánem a KTM GTX stáje RTR Projects a závod byl předčasně ukončen červenou vlajkou. Vítězství odvezl Julius Bernhard a McKansy na Lamborghini Huracán GT3 EVO, před dvojicí Zsigo-Waszek na BMW M6 GT3 a bronz celkově odvezli Tweraser-Speck na Porsche 911 GT3 R II gen. Nedělní sprint vyhrál zaslouženě Petr Fulín s Audi LMS GT3, před Josefem Zárubou s Lamborghini Super Tropheo a bronz odvez Hermann Speck na druhé generaci Porsche 911 GT3.

Zdroj dynamické sekce: » VS_GT_Most (Fotogalerie)

P9 Challenge se jela jako součást závodů Eset Cup Series D4/D5 a sprint vyhrál Coach McKansy na Lamborghini Huracane GT3 EVO, druhý sprint patřil do režie Hermanna Specka s Porsche 911 GT3 R a Endurance vyhrála dvojice Bernhard-McKansy s Lamborghini. Je škoda, že z P9 Challenge nepřijelo více jezdců.

Kompletní výsledkovou listinu všech vyhlašovaných kategorií naleznete zde v přiloženém odkazu: Results (raceresults.at)

Víkend Eset Cup Series v Mostě nezklamal, bohatý program nabídl spoustu závodů a my se můžeme těšit, že se EsetCup Series do Mostu zase za rok vrátí.